Jak vybrat klimatizaci

Základním parametrem při výběru klimatizační jednotky je chladící i topný výkon. Nejdůležitějšími parametry pro výpočet výkonu klimatizace patří velikost místnosti v m3 a dále tepelné zdroje v místnosti.

Při výběru je dobré si předem rozmyslet, k jakým účelům budeme klimatizaci potřebovat. Například místnosti s počítačovými servery, které generují velké teplo, potřebují klimatizaci s vyšším výkonem než vychází výpočtem pouze podle krychlových metrů. Větší výkon budeme potřebovat také k chlazení podkrovních místností, pokojů obrácených na jih či západ. V bytě nebo kanceláři jistě oceníme nízkou hlučnost zařízení. Máme-li v místnosti alergika, měli bychom uvažovat o jednotkách s moderními technologiemi pro ničení bakterií a osvěžování vzduchu, integrovaném ionizátoru.

Typy klimatizací

Kompaktní klimatizace

Zařízení, v kterém jsou kodenzační a výparníková část umístěny dohromady v jednom zařízení. Například okenní klimatizace a mobilní klimatizace.

Dělená klimatizace

Tato zařízení mají kondenzační a výparníkovou část oddělenu. Jsou propojeny měděným potrubím s cirkulujícím chladivem. Patří sem split, multisplit.

Splitová klimatizace

Klimatizace typu split jsou dělené klimatizace, které mají kondenzační jednotku umístěnou ve venkovním prostředí a výparníkovou jednotku v klimatizovaném prostoru. Vnitřní jednotky systému split jsou v nástěnném, parapetním, podstropním, kazetovém, kanálovém nebo sloupovém provedení. Nástěnné jednotky se používají v rodinných domech, v bytech, kancelářích, hotelových pokojích apod.

Multisplit

Multisplit umožňuje na jednu venkovní jednotku napojit dvě až pět vnitřních jednotek, přičemž je lze samostatně ovládat. Při více místnostech v bytě, domě nebo kancelářích je efektivnějším řešením než několik samostaných single splitů.

 

Typy vnitřních jednotek

Při jejich výběru nezapomínejte kromě výkonu také na estetický vzhled. Můžete si je vybírat i podle jejich umístění

- nástěnné - na stěnu

- kazetové - kazeta do stropního podhledu

- podstropní a parapetní - pod strop či pod okenní parapet

Dle značky si můžete vybírat také v různých barvách či přímo designové

 

Klimatizace umí více než jen chladit vzduch v místnosti, umí také odfiltrovat pyly a alergeny

Můžete si vybrat z námi dodávaných značek velmi luxusní modely LG nebo velmi vyhledávané klimatizace Midea s kombinovanými filtry nebo standardní modely značky MDV.